Wczoraj, 11 czerwca 2024 roku, mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w 7. Kongresie Wrocławskich Organizacji Pozarządowych, który odbył się w Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej 1-3 we Wrocławiu. Była to wyjątkowa okazja do spotkania przedstawicieli wrocławskiego trzeciego sektora, aktywnych obywateli oraz lokalnych władz. Tegoroczne wydarzenie odbywało się pod hasłem „Łączy nas trzeci sektor”, co doskonale oddaje ducha współpracy i wspólnego działania na rzecz naszego miasta.

Nasze Stowarzyszenie reprezentowała Prezes Maria Bar oraz Manager Piotr Nowacki, którzy wzięli aktywny udział w panelu dyskusyjnym i spotkaniach. W trakcie kongresu poruszono wiele istotnych tematów, w tym współpracę NGO-sów w czasie kryzysu, radzenie sobie z hejtem oraz przyszłość partycypacji obywatelskiej. Była to również doskonała okazja do wymiany doświadczeń i nawiązania nowych, wartościowych kontaktów.

Ważnym uczestnikiem kongresu był prezydent Wrocławia, który udzielił odpowiedzi na szczególnie nurtujące pytania uczestników. Inspirujący był również wykład prof. Bożeny Ryszawskiej na temat przyszłości społeczeństwa obywatelskiego. Te spotkania utwierdziły nas w przekonaniu, że nasze działania mają realny wpływ na życie mieszkańców Wrocławia.

Serdecznie dziękujemy organizatorom – Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych – oraz wszystkim partnerom i współorganizatorom kongresu za stworzenie przestrzeni do tak ważnych rozmów i wymiany doświadczeń.

Do zobaczenia za rok!

Skip to content