Historia Pani Marianny

 

Pani Marianna Skrodzka jest naszą Beneficjentką od 2020 roku.

O Stowarzyszeniu Poranek dowiedziała się od ludzi z wrocławskiej Fundacji Weźpomóż.pl. Z pomocy, jaką tu dostaje, jest bardzo zadowolona, co wielokrotnie i z przekonaniem powtarza.

Pani Marianna ma 64 lata. Osiem lata temu uległa wypadkowi – w nodze ma 15 śrub. Z tego względu przyznano jej stopień niepełnosprawności.

Dostaje niską emeryturę. Wynajmuje pokój, za który płaci miesięcznie 800 zł. Na życie zostaje więc Pani Mariannie naprawdę niewiele, ledwie parę groszy.

„Pomoc od Stowarzyszenia Poranek ma dla mnie bardzo duże znaczenie. Jestem zadowolona ze wszystkiego, co dostaję. Nie byłoby mnie stać na zakup tych produktów. W Poranku zawsze mogę na coś liczyć i jest mi to naprawdę potrzebne. Jestem zadowolona, bardzo zadowolona!” – mówi nasza podopieczna.

Pani Marianna przychodzi do Punktu Wydawania Żywności raz w tygodniu. Jak twierdzi, dzięki otrzymywanym tu produktom spożywczym może przygotować sobie dużo jedzenia i przydaje jej się wszystko. Tutaj zawsze może liczyć na pomoc.

„Poranek sprawia, że mam chęci do życia. Wiem, że jak tu przyjdę, to zawsze coś dostanę i dzięki temu uda mi się przez tydzień jako tako przeżyć”.

Pani Marianna uważa, że osoby, które tak jak ona korzystają z pomocy Stowarzyszenia, nie powinny narzekać na to, co dostają. Powinny być zadowolone ze wszystkich otrzymywanych produktów. Podkreśla przy tym wielkie zaangażowanie Pani Beaty, która prowadzi Punkt Wydawania Żywności. Nasza podopieczna docenia, jak bardzo Pani Beata się stara i zabiega o pozyskiwanie żywności: wydzwania, jeździ, załatwia.

„Co ma, to oddaje nam. Robi wszystko, co w jej mocy. Mało jest ludzi, którzy aż tak by się angażowali. Gdy zepsuł się samochód dostawczy, to jeździła osobówką – chyba swoją – żeby przywieźć ludziom, żeby dać. Tak że ona to naprawdę anioł, a nie człowiek, odpowiednia osoba na odpowiednim stanowisku” – mówi Pani Marianna.

Według naszej podopiecznej życie w obecnych czasach jest bardzo ciężkie, dlatego kieruje wielkie słowa uznania dla Pani Beaty i całego Stowarzyszenia Poranek.

Wielu ludzi przychodzi do Punktu i korzysta z pomocy, jednak krępują się o tym głośno mówić. Pani Marianna jest zdania, że nie ma się czego wstydzić – trzeba wprost mówić, że taka pomoc, jaką daje Stowarzyszenie Poranek, jest naprawdę potrzebna. Dobrze, że takie miejsce jest i się rozwija.

Drodzy Darczyńcy!

Pomóżcie nam pomagać! Wasze wsparcie finansowe pozwoli zapewnić osobom najbardziej potrzebującym podstawy godnego i bezpiecznego życia.

Możecie dać im nadzieję na lepsze jutro.
Liczymy na Was!

Pod opieką Stowarzyszenia Poranek znajduje się obecnie około 2000 podopiecznych. Są to osoby chore, niepełnosprawne, a także seniorzy i rodziny wielodzietne. Choć podejmujemy nieustanne działania, wkładamy wiele wysiłku, składamy wnioski o dofinansowanie i współpracujemy z licznymi organizacjami i firmami, to niestety w chwili obecnej możemy pomóc jedynie 30% naszych beneficjentów.

Zwracamy się z gorącym apelem do Was – organizacji, firm i osób prywatnych – o wsparcie Stowarzyszenia Poranek poprzez przekazanie środków finansowych. Firmom i organizacjom będziemy też wdzięczni za przekazanie darowizn w postaci żywności i artykułów higienicznych.
Wasza pomoc jest nieoceniona i kluczowa. Poprzez współpracę lub wsparcie finansowe możecie wnieść istotny wkład w realizację naszych celów.

Pragniemy szerzyć dobro i pomagać na większą skalę! Dołączcie do naszego działania i wspierajcie nas w naszych wysiłkach, abyśmy mogli dotrzeć do większej liczby potrzebujących osób.

Zapraszamy do zakładki wspieraj: Przekaż darowiznę – Stowarzyszenie Poranek oraz do kontaktu: Kontakt – Stowarzyszenie Poranek.

Wasza dobroczynność sprawi, że świat stanie się lepszym miejscem dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za Wasze serca pełne współczucia i gotowości do pomocy.

KOMU POMAGA TWOJE 1,5%?

Zapoznaj się z naszą działalnością.
Udzielamy wsparcia żywnościowego najbardziej potrzebującym – osobom chorym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym, seniorom.
Dajmy im szansę na godne życie.

Skip to content