Nr konta bankowego: 10 1240 4025 1111 0010 6175 7085 - Przekaż 1,5% podatku nr KRS 0000445584 biuro@poranek.pl

Historie Naszych Beneficjentów

Każdego dnia pomagamy, aby ocalić godność ludzką i wspierać osoby, które borykają się z poważnymi życiowymi problemami.
By móc lepiej poznać historie osób, które wspieramy, zapraszamy do zapoznania się z nimi, oto i one…

Historia Pani Małgorzaty

Pani Małgorzata Kamińska jest naszą podopieczną od ponad 2 lat.

O Stowarzyszeniu Poranek dowiedziała się od znajomych, którzy znali jej trudną sytuację życiową. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej we Wrocławiu wydał Pani Małgosi specjalne zaświadczenie i na jego podstawie może korzystać ze wsparcia z naszego Punktu Wydawania Żywności we Wrocławiu.

Nasz podopieczna to mama trójki dzieci. Dwójka jest już dorosła, usamodzielnili się.
Jednak ma jeszcze jedno dziecko, które wymaga szczególnej troski.
Jej 14-letni syn choruje na autyzm. Z uwagi na ten fakt, nie może uczęszczać do szkoły, lecz objęty jest nauczaniem indywidualnym, w domu. Jest bardzo aktywnym chłopcem, wymaga ciągłej uwagi, ma upośledzenie umysłowe w stopniu lekkim. Ze względu na chorobę syna Pani Małgosia nie może podjąć pracy zarobkowej.

Przeżyć jej się udaje tylko dzięki Świadczeniu pielęgnacyjnemu, które otrzymuje ze względu na chorobę syna. Nie może jednak podjąć pracy zawodowej, ponieważ po pierwsze musi się nim opiekować, a po drugie przepisy zabraniają podejmowania pracy rodzicom pobierającym świadczenie.

„Z pomocy Stowarzyszenia Poranek korzystam jak tylko mogę wybrać się do Punktu. Korzystam ze wszystkiego co tylko otrzymam. Bardzo się cieszę z każdego wsparcia” – podkreśla Pani Małgosia.

Dzięki pomocy ze Stowarzyszenia Poranek swoje osobiste środki zamiast na zakup żywności może przeznaczyć na terapię dla syna, ponieważ bez profesjonalnego wsparcia bardzo trudno mu funkcjonować.

„Oprócz żywności w Punkcie na Żeromskiego dostaje też dużo życzliwości od wolontariuszy i pracowników, co jest dla mnie bardzo ważne w mojej trudnej codzienności…” – dodaje nasza beneficjentka.

Historia Pani Aldony

Pani Aldona Michałowska jest naszą podopieczną od około 9 lat.

Ma 44 lata, mieszka we Wrocławiu wraz ze swoja liczną rodziną – mężem i 4 dzieci.
Na własne mieszkanie rodziny niestety nie stać – zamieszkują skromne mieszkanie komunalne. Dzieci Pani Aldony mają 3, 10, 17 oraz 19 lat. Aby wspomóc rodzinę najstarszy syn podjął pracę – jest to ciężka praca fizyczna w sklepie, niestety za niewielkie pieniądze.
Środków finansowych w rodzinie ciągle brakuje, tym bardziej, że Pani Aldona cierpi na różne dolegliwości zdrowotne i często potrzebuje pomocy medycznej.

„Nie wiem, co byśmy zrobili bez wsparcia Stowarzyszenia Poranek… Być może nawet byśmy głodowali…” – mówi nasza beneficjentka.

Podkreśla też, że w Punkcie Wydawania Żywności na ul. Żeromskiego we Wrocławiu panuje bardzo serdeczna atmosfera, a otrzymywane produkty zawsze są ogromnym wsparciem dla całej rodziny. Często przychodzi do Punktu z najmłodszym 3-letnim synem i on zawsze też dostaje coś, co może ucieszyć dziecko – jogurcik, soczek lub płatki śniadaniowe.

Wsparcie Stowarzyszenia wiele dla nas znaczy, oby nie ustawało i oby mogło być szerzone na większą skalę, bo jest bardzo potrzebne. Będąc w Punkcie na Żeromskiego, widzę, jak bardzo wolontariusze chcą pomagać. Niestety obserwuję też, że żywności nie wystarcza dla wielu osób czekających w długiej kolejce po pomoc… ” – dodaje ze smutkiem Pani Aldona.

Pod opieką Stowarzyszenia Poranek znajduje się obecnie około 2000 podopiecznych. Są to osoby chore, niepełnosprawne, a także seniorzy i rodziny wielodzietne. Mimo podejmowania nieustannych działań, wielu wysiłków, składania wniosków o dofinansowania, współpracy z licznymi organizacjami i firmami, to w chwili obecnej otrzymywana żywność z różnych miejsc umożliwia nam udzielanie pomocy zaledwie 30% naszych beneficjentów.

Zatem gorący apel do każdej organizacji, firmy czy osoby prywatnej o przekazanie Stowarzyszeniu Poranek środków finansowych lub darowizny w postaci żywności czy artykułów higienicznych.

Zachęcamy do kontaktu osoby, organizacje i firmy, które poprzez współpracę lub środki finansowe chciałyby pomagać nam w realizacji celów Stowarzyszenia.

Pragniemy szerzyć dobro i pomagać na większą skalę!

Wesprzyj nam w tych działaniach, razem możemy więcej!

Zapraszamy do zakładki wspieraj: Przekaż darowiznę – Stowarzyszenie Poranek oraz do kontaktu: Kontakt – Stowarzyszenie Poranek.

KOMU POMAGA TWOJE 1,5%?

Zapoznaj się z naszą działalnością.
Udzielamy wsparcia żywnościowego najbardziej potrzebującym – osobom chorym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym, seniorom.
Dajmy im szansę na godne życie.

Skip to content