Historia Pana Józefa

Pan Józef Badzioch korzysta z pomocy Stowarzyszenia Poranek od stycznia 2023 roku.

Do Punktu Wydawania Żywności na ul. Żeromskiego 3 we Wrocławiu przyjeżdża raz w tygodniu, w środy.

Nasz beneficjent ma 42 lata. Od 20 lat jest niepełnosprawny w stopniu znacznym, nie ma jednej nogi i porusza się na wózku inwalidzkim. W roku 2013 przeszedł udar. Choruje – ma polipy żołądka.

Jak mówi nasz podopieczny, żyje, bo żyje. Budzi się rano, wstaje, jedzie do sklepu, robi zakupy, wraca i je śniadanie.

Żyje bardzo skromnie.

„Pomoc Stowarzyszenia Poranek daje mi wszystko w życiu. Jak pojadę do Punktu i przywiozę sobie jedzenie, to to jest najważniejsze, prawda? Pani Beata jako pierwszemu wydaje mi żywność, z tego względu, że jeżdżę na wózku. Nie muszę czekać w kolejce. Poranek jest dla mnie ogromną pomocą” – deklaruje z przejęciem Pan Józef.

Jak mówi nasz podopieczny, jest mnóstwo ludzi w ciężkiej sytuacji życiowej, takich jak on. Pomoc Stowarzyszenia Poranek jest im niezbędna do przeżycia. Paczki żywnościowe z Punktu pozwalają im przetrwać, ratują ich.

„Ta pomoc jest bardzo potrzebna” – mówi nasz beneficjent.

Z tego powodu prosi wszystkich dobrych ludzi o wsparcie Stowarzyszenia, o przekazywanie żywności do Punktu.

Drodzy Darczyńcy!

Pan Józef i inni beneficjenci z naszego Punktu Wydawania Żywności potrzebują Was!

Wspierając Stowarzyszenie Poranek możecie zrobić tak wiele dobrego!

Jak pomóc? O tym w naszym apelu poniżej.

Pod opieką Stowarzyszenia Poranek znajduje się obecnie około 2000 podopiecznych. Są to osoby chore, niepełnosprawne, a także seniorzy i rodziny wielodzietne. Choć podejmujemy nieustanne działania, wkładamy wiele wysiłku, składamy wnioski o dofinansowanie i współpracujemy z licznymi organizacjami i firmami, to niestety w chwili obecnej możemy pomóc jedynie 30% naszych beneficjentów.

Zwracamy się z gorącym apelem do Was – organizacji, firm i osób prywatnych – o wsparcie Stowarzyszenia Poranek poprzez przekazanie środków finansowych. Firmom i organizacjom będziemy też wdzięczni za przekazanie darowizn w postaci żywności i artykułów higienicznych.
Wasza pomoc jest nieoceniona i kluczowa. Poprzez współpracę lub wsparcie finansowe możecie wnieść istotny wkład w realizację naszych celów.

Pragniemy szerzyć dobro i pomagać na większą skalę! Dołączcie do naszego działania i wspierajcie nas w naszych wysiłkach, abyśmy mogli dotrzeć do większej liczby potrzebujących osób.

Zapraszamy do zakładki wspieraj: Przekaż darowiznę – Stowarzyszenie Poranek oraz do kontaktu: Kontakt – Stowarzyszenie Poranek.

Wasza dobroczynność sprawi, że świat stanie się lepszym miejscem dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za Wasze serca pełne współczucia i gotowości do pomocy.

KOMU POMAGA TWOJE 1,5%?

Zapoznaj się z naszą działalnością.
Udzielamy wsparcia żywnościowego najbardziej potrzebującym – osobom chorym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym, seniorom.
Dajmy im szansę na godne życie.

Skip to content