Nr konta bankowego: 10 1240 4025 1111 0010 6175 7085 - Przekaż 1,5% podatku nr KRS 0000445584 biuro@poranek.pl

Historia Pana Leszka

 

Pan Leszek Klata dowiedział się o pomocy świadczonej przez Stowarzyszenie Poranek od pracownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej około 6 lat temu.
Z uwagi na bardzo ciężką sytuację materialną otrzymał zaświadczenie z MOPS, uprawniające go do otrzymywania wsparcia i zaczął korzystać z pomocy żywieniowej w naszym Punkcie Wydawania Żywności. 

Na co dzień zmaga się z różnymi problemami, ale mimo to stara się zachować pogodę ducha.

 „Żyję skromnie, nie jestem wymagający, liczę każdy grosz, ale staram się patrzeć w przyszłość z nadzieją” podkreśla nasz podopieczny.

Przez znaczną część swojego życia, bo ponad 20 lat, Pan Leszek był osobą czynną zawodowo. Z zawodu jest mechanikiem kolejowym. 17 lat pracował w Polskich Kolejach Państwowych, a później w dużym, wrocławskim zakładzie produkującym sprzęt AGD.  
Niestety, gdy pojawiły się różnego rodzaju dolegliwości zdrowotne, nie był już w stanie wrócić do pracy. 
Z czasem okazało się, że problemy są bardzo poważne musiał przejść operację wszczepienia bajpasów. Następnie pojawiło się nadciśnienie tętnicze oraz kolejne problemy kardiologiczne. 

Kilka tygodni temu trafiłem do szpitala, bo miałem kłopoty z oddychaniem; okazuje się, że czas na nowe leki, bo poprzednie już nie są skuteczne”… wspomina Pan Leszek. 

Codziennie przyjmuje aż 9 różnych preparatów medycznych, a ich miesięczny koszt to ponad 300 zł. 

Sytuację materialną Pana Leszka ratuje fakt, że udało mu się otrzymać mieszkanie socjalne, dzięki czemu zasiłek, który otrzymuje może przeznaczyć na leki i podstawowe, niezbędne do życia produkty. Kupuje tylko najpotrzebniejsze artykuły i dba o to, żeby nic w lodówce się nie marnowało. 

 „Bardzo doceniam wsparcie, które otrzymuję od Stowarzyszenia Poranek, jest to dla mnie ogromna pomoc w tym trudnym okresie życia. Punkt jest bardzo potrzebny, widzę, że zgłasza się tam bardzo dużo osób, znam już wielu z nich osobiście i wiem, że są to osoby, które bez tej pomocy nie byłyby w stanie przeżyć… podkreśla nasz podopieczny. 

Takich beneficjentów jak Pan Leszek jest wielu. Do naszego Punktu zgłaszają się osoby chore, niepełnosprawni, seniorzy, którym emerytura lub otrzymywane świadczenia niestety nie wystarczają nawet na podstawowe życiowe potrzeby. 

Pragniemy ich wspierać, pomóc zachować godność i dać nadzieję na lepsze jutro!

Ty również możesz Nam w tym pomóc, liczymy na Ciebie!

 

Pod opieką Stowarzyszenia Poranek znajduje się obecnie około 2000 podopiecznych. Są to osoby chore, niepełnosprawne, a także seniorzy i rodziny wielodzietne. Choć podejmujemy nieustanne działania, wkładamy wiele wysiłku, składamy wnioski o dofinansowanie i współpracujemy z licznymi organizacjami i firmami, to niestety w chwili obecnej możemy pomóc jedynie 30% naszych beneficjentów.

Zwracamy się z gorącym apelem do Was – organizacji, firm i osób prywatnych – o wsparcie Stowarzyszenia Poranek poprzez przekazanie środków finansowych. Firmom i organizacjom będziemy też wdzięczni za przekazanie darowizn w postaci żywności i artykułów higienicznych.
Wasza pomoc jest nieoceniona i kluczowa. Poprzez współpracę lub wsparcie finansowe możecie wnieść istotny wkład w realizację naszych celów.

Pragniemy szerzyć dobro i pomagać na większą skalę! Dołączcie do naszego działania i wspierajcie nas w naszych wysiłkach, abyśmy mogli dotrzeć do większej liczby potrzebujących osób.

Zapraszamy do zakładki wspieraj: Przekaż darowiznę – Stowarzyszenie Poranek oraz do kontaktu: Kontakt – Stowarzyszenie Poranek.

Wasza dobroczynność sprawi, że świat stanie się lepszym miejscem dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za Wasze serca pełne współczucia i gotowości do pomocy.

KOMU POMAGA TWOJE 1,5%?

Zapoznaj się z naszą działalnością.
Udzielamy wsparcia żywnościowego najbardziej potrzebującym – osobom chorym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym, seniorom.
Dajmy im szansę na godne życie.

Skip to content