Nr konta bankowego: 10 1240 4025 1111 0010 6175 7085 - Przekaż 1,5% podatku nr KRS 0000445584 biuro@poranek.pl

Historia Pani Marii

Pani Maria Orłowska posiłkuje się wsparciem naszego Punktu Wydawania Żywności we Wrocławiu od około 6 lat.

Jest 75-letnią emerytką. Niestety, emerytura, którą otrzymuje jest bardzo niska i nie wystarcza nawet na podstawowe życiowe potrzeby.
Życie bardzo doświadczyło naszą podopieczną.
Wiele lat temu jej córka wraz z mężem zginęli w wypadku samochodowym.
Pani Maria musiała zmierzyć się z tragedią i zająć się kilkuletnią wnuczką.

To była bardzo trudna sytuacja i dla mnie, i dla mojej wnuczki… Miałam ponad 50 lat i musiałam po latach ponownie dołożyć wszelkich starań, aby sprostać obowiązkom oraz wziąć odpowiedzialność za wychowanie dziecka mimo ogromnego bólu po stracie najbliższych…” – wspomina Pani Maria.

Została opiekunem prawnym swojej wnuczki. Obecnie nadal zamieszkują razem. Wnuczka jest już dorosłą kobietą, przy tym samotną matką, wychowującą dwójkę małych dzieci.

Wnuczka Pani Marii bardzo chciałaby pójść do pracy, ma nadzieję, że będzie to możliwe wówczas, gdy najmłodsze dziecko pójdzie do przedszkola. Żłobek jest niestety zbyt kosztowny dla rodziny, a prababcia, czyli nasza podopieczna, z uwagi na liczne schorzenia, nie jest w stanie opiekować się prawnukiem dłużej niż 1-2 godziny dziennie.

Pomoc Stowarzyszenia Poranek pozwala nam na przetrwanie bardzo trudnego okresu w naszym życiu… Moje prawnuki rosną obecnie intensywnie, rozwijają się i tym bardziej potrzebują zdrowych posiłków. Dzięki paczkom, które otrzymujemy z Poranka, możemy przygotować w domu pełnowartościowy posiłek, co jest dla nas niezmiernie ważne i za co z całego serca serdecznie dziękujemy” – ze łzami w oczach dodaje Pani Maria.

Drodzy darczyńcy! Pragniemy wspierać naszych podopiecznych na szerszą skalę. Dla wielu z nich niestety nie wystarcza naszej pomocy… Pomóżmy im zachować godność i dajmy nadzieję na lepsze jutro! Liczymy na Wasze wsparcie!

Pod opieką Stowarzyszenia Poranek znajduje się obecnie około 2000 podopiecznych. Są to osoby chore, niepełnosprawne, a także seniorzy i rodziny wielodzietne. Choć podejmujemy nieustanne działania, wkładamy wiele wysiłku, składamy wnioski o dofinansowanie i współpracujemy z licznymi organizacjami i firmami, to niestety w chwili obecnej możemy pomóc jedynie 30% naszych beneficjentów.

Zwracamy się z gorącym apelem do Was – organizacji, firm i osób prywatnych – o wsparcie Stowarzyszenia Poranek poprzez przekazanie środków finansowych. Firmom i organizacjom będziemy też wdzięczni za przekazanie darowizn w postaci żywności i artykułów higienicznych.
Wasza pomoc jest nieoceniona i kluczowa. Poprzez współpracę lub wsparcie finansowe możecie wnieść istotny wkład w realizację naszych celów.

Pragniemy szerzyć dobro i pomagać na większą skalę! Dołączcie do naszego działania i wspierajcie nas w naszych wysiłkach, abyśmy mogli dotrzeć do większej liczby potrzebujących osób.

Zapraszamy do zakładki wspieraj: Przekaż darowiznę – Stowarzyszenie Poranek oraz do kontaktu: Kontakt – Stowarzyszenie Poranek.

Wasza dobroczynność sprawi, że świat stanie się lepszym miejscem dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za Wasze serca pełne współczucia i gotowości do pomocy.

KOMU POMAGA TWOJE 1,5%?

Zapoznaj się z naszą działalnością.
Udzielamy wsparcia żywnościowego najbardziej potrzebującym – osobom chorym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym, seniorom.
Dajmy im szansę na godne życie.

Skip to content