Nr konta bankowego: 10 1240 4025 1111 0010 6175 7085 - Przekaż 1,5% podatku nr KRS 0000445584 biuro@poranek.pl

Historia Pani Wandy

 

Pani Wanda Krasnopolska jest naszą Beneficjentką od 2020 roku.

O Stowarzyszeniu Poranek dowiedziała się w trudnym okresie pandemii, gdy skierowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej znalazła u nas wsparcie żywnościowe. 

Pani Wanda mając 74 lata, stawia czoła przewlekłym chorobom – choruje na nadciśnienie, a także przeszła dwie operacje onkologiczne. Ostatnio zmagała się z bolesną rwą kulszową, która – choć nieco ustąpiła – była kolejnym wyzwaniem. Mimo tego wszystkiego, Pani Wanda pozostaje niezwykle silną i pozytywnie nastawioną osobą.

Przeżyłam wiele, a mimo to cieszę się każdym dniem.

Pani Wanda otrzymuje niską emeryturę, obciążoną potrąceniami na rzecz komornika. Mieszka z synem, który jest niezdolny do pracy, oraz z wnuczką. Syn pani Wandy otrzymał zwolnienie ze szpitala i leczy się na kręgosłup oraz problemy związane z odmrożeniem nogi. Wnuczka pomaga finansowo, jednak i tak ich codzienność jest trudna.

Jako rodzina zastępcza wychowywałam od najmłodszych lat wnuczkę, która już się usamodzielniła. Ukończyła technikum i napisała maturę. Pomaga mi w opłatach, bo nie wystarczyłoby mi nawet na czynsz.

Z pomocy żywnościowej korzysta razem z synem, do punktu przychodzą raz w tygodniu. Ostatnio otrzymali także paczkę żywnościową w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 – Podprogram 2021 Plus. 

Pani Wanda wyznaje, że wsparcie Stowarzyszenia Poranek jest dla niej bardzo ważne.

Niestety nie jestem w stanie wyżyć z niskiej emerytury, ponieważ miesięczne opłaty są duże i pieniędzy prawie nie zostaje, a muszę kupować jeszcze leki na nadciśnienie. Cały tydzień czekam na to, aby pojechać do Poranka. To dla mnie ogromne wsparcie.

 

Drodzy Darczyńcy!

Wasza hojność ma moc zmiany. Wasze wsparcie to promyk nadziei dla Pani Wandy i innych osób, którym los postawił trudności na drodze. Wasza dobroć jest siłą, dzięki której możemy stworzyć rzeczywistość, w której nikt nie zostaje sam, a pomoc jest w zasięgu ręki. Wspólnie możemy dać ludziom szansę na lepsze jutro, godne życie i uśmiech, który nie gaśnie.

Liczymy na Państwa wsparcie!

Pod opieką Stowarzyszenia Poranek znajduje się obecnie około 2000 podopiecznych. Są to osoby chore, niepełnosprawne, a także seniorzy i rodziny wielodzietne. Choć podejmujemy nieustanne działania, wkładamy wiele wysiłku, składamy wnioski o dofinansowanie i współpracujemy z licznymi organizacjami i firmami, to niestety w chwili obecnej możemy pomóc jedynie 30% naszych beneficjentów.

Zwracamy się z gorącym apelem do Was – organizacji, firm i osób prywatnych – o wsparcie Stowarzyszenia Poranek poprzez przekazanie środków finansowych. Firmom i organizacjom będziemy też wdzięczni za przekazanie darowizn w postaci żywności i artykułów higienicznych.
Wasza pomoc jest nieoceniona i kluczowa. Poprzez współpracę lub wsparcie finansowe możecie wnieść istotny wkład w realizację naszych celów.

Pragniemy szerzyć dobro i pomagać na większą skalę! Dołączcie do naszego działania i wspierajcie nas w naszych wysiłkach, abyśmy mogli dotrzeć do większej liczby potrzebujących osób.

Zapraszamy do zakładki wspieraj: Przekaż darowiznę – Stowarzyszenie Poranek oraz do kontaktu: Kontakt – Stowarzyszenie Poranek.

Wasza dobroczynność sprawi, że świat stanie się lepszym miejscem dla naszych podopiecznych. Dziękujemy za Wasze serca pełne współczucia i gotowości do pomocy.

KOMU POMAGA TWOJE 1,5%?

Zapoznaj się z naszą działalnością.
Udzielamy wsparcia żywnościowego najbardziej potrzebującym – osobom chorym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym, seniorom.
Dajmy im szansę na godne życie.

Skip to content