Nr konta bankowego: 10 1240 4025 1111 0010 6175 7085 - Przekaż 1,5% podatku nr KRS 0000445584 biuro@poranek.pl

Aplikacje mobilne to dzisiaj element życia, bez którego trudno się obyć. Poniżej przedstawiamy aplikacje, które ułatwią nam zakupy i pozwolą identyfikować zdrowsze dla nas produkty spożywcze.

Zakupy to dla wielu osób nie taka prosta czynność, jakby się wydawało. Współczesne produkty spożywcze zawierają w sobie całe mnóstwo składników, których właściwości nie zawsze są nam znane. A tym bardziej nie jesteśmy w stanie określić, jak mogą one wpływać na nasz organizm. Szczególne problemy mogą przeżywać alergicy, ale także osoby, które postanowiły przejść na dietę, np. dietę wegańską.

Tutaj z pomocą przychodzi kilka aplikacji mobilnych, które zostały stworzone z myślą o zdrowym odżywianiu się. Są one wyposażone w skaner kodów kreskowych, dzięki któremu można poznać dokładny skład danego produktu. Częściowo problem sprawia również fakt, że informacje na produkcie są napisane drobnym drukiem, ale dzięki tym aplikacjom można je przeczytać bez trudności. Większość z tych aplikacji ocenia także każdy składnik pod kątem jego wpływu na nasze zdrowie.

Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych aplikacji.

Zdrowe Zakupy

Aplikacja “Zdrowe Zakupy” to według Polish Nature Journal swoista “żywieniowa Wikipedia”. Jest tak dlatego, ponieważ posiada ona bardzo obszerną bazę danych, która jest uzupełniana przez samych użytkowników. Aplikacja jest również prosta w obsłudze. Wystarczy zeskanować kod kreskowy lub kod QR danego produktu spożywczego, aby następnie zobaczyć jego skład. Odpowiednie kolory pokazują, czy dany produkt i składnik jest zdrowy czy niekoniecznie. Ponadto aplikacja zapisuje dane naszych wyszukiwań, dzięki czemu możemy później wrócić do tych informacji bez potrzeby ponownego skanowania.

Wiesz, Co Jesz

Aplikacja “Wiesz, Co Jesz” to według Polish Nature Journal najpopularniejsza aplikacja tego typu w Polsce. Jest tak dlatego, ponieważ została specjalnie stworzona do sprawdzania etykiet pod kątem dodatków oznaczonych złowieszczą literą E. Należy zauważyć, że nie wszystkie składniki oznaczone tą literą są dla nas niezdrowe, jednak nie zawsze jesteśmy w stanie je spamiętać. “Wiesz, Co Jesz” pomaga nam w tym. Jest to zatem dobra aplikacja dla alergików, a także wegetarian i wegan. Ponadto aplikacja posiada również opcję wykupienia profili żywieniowych lub stworzenia własnych.

Skanerka

Aplikacja “Skanerka” nie jest typową aplikacją, dzięki której automatycznie sprawdzimy skład produktu. Oczywiście również pozwala nam skanować produkty spożywcze. Jednak jest to przede wszystkim medium społecznościowe, dzięki któremu możemy zobaczyć opinie klientów na temat wybranego produktu spożywczego. Informacje o danym produkcie znajdziemy w komentarzach i opiniach na ich temat. Co więcej, aplikacja pozwala skanować nie tylko produkty spożywcze, ale także odzieżowe i kosmetyczne. Należy jednak pamiętać, że nie każdy produkt jest opisany przez użytkowników w sposób wyczerpujący.

Veggie

Na koniec szczególna aplikacja dla wegan o nazwie Veggie. Dzięki tej aplikacji wegańscy konsumenci będą w stanie zapoznać się z produktami, w produkcji których nie ucierpiało żadne zwierzę. Tak jak w przypadku poprzedniej aplikacji ta również w swojej bazie danych ma nie tylko produkty spożywcze, ale także odzieżowe czy kosmetyczne. Dzięki niej użytkownik będzie mógł właściwie urozmaicić swoją dietę. Ponadto może się okazać, że produkty wegańskie wcale nie są takie drogie, jak się zwykle uważa. Pomagają w tym różne promocje, które aplikacja również pokazuje.

 

Źródła:

  • https://polishnature.pl/udane-zakupy-sprawdz-5-aplikacji-ktore-je-ulatwia/
  • https://blog.mobilevikings.pl/2017/09/22/10-aplikacji-mobilnych-ktore-zadbaja-o-twoje-zdrowie-i-urode/
  • https://www.topspozywcze.pl/2020/10/16/jak-szybko-sprawdzic-sklad-produktow-spozywczych/
Skip to content